telegram aparat instagram wispi

  
آتلیه عکاسی چیست؟


   در اصل Atelier یا آتلیه یک کلمه فرانسوی است که فرانسوی ها برای کارگاه از اون استفاده می کردند که دارای یک معنی کلی بود ٬‌ مترادف این کلمه در انگلیسی طراحی صحنه می باشد در واقع Fine Decorative.آتلیه محلی بود که دانشجویان و اساتید به اتفاق یکدیگر برای انجام کارهای هنری در آنجا جمع و مشغول به هنر نقاشی می شدند.


   جالبه که بدونید بحث مدل و مدلینگ که الان در عکاسی و آتلیه ها گفته می شه در اون زمان یعنی قرن ۱۸ و ۱۹ با کشیدن نقاشی از مدل ها جا افتاد. در آن زمان در آتلیه ها افراد برهنه و بدون لباس را در معرض دید دانشجویان و هنرمندان قرار می دادند و تصویر آنها کشیده می شد. یک فضای کاری جهت عکاسی است که با فراهم آوردن نیازهای اولیهٔ عکاس، فرایند عکسبرداری را ساده و متمرکز می‌نماید. آتلیه ممکن است خصوصی یا متعلق به یک مجموعه باشد.

   فضای آتلیه عکاسی جهت گرفتن عکس و همچنین آموزش عکاسی استفاده می‌شود. آتلیه عکاسی دارای فضاهای کاری مختلف است که از آن جمله می‌توان به اتاق تاریک خانه سالن عکاسی با تنوع دکور و یا بکگراند های مختلف ، اتاق کار جهت  آرشیو یا ذخیره‌سازی عکس و همچنین اتاق ادیت اشاره نمود.

   در سالن اصلی هر آتلیه تجهیزات بجز دکور نیز وجود دارد. تجهیزاتی شامل : انواع سه پایه ها ، فلاشها در مارکهای معمولا یکسان ، انواع سافت باکس ها و تجهیزات نرم یا سخت کننده نور ، بیوتی دیش ، رادیو فلاش جهت سینک شاتر دوربین با فلاش ، انواع اسنوت و ....

   یک تیم حرفه ایی عکاسی  بویژه اگر هدف عکاسی از عروس و داماد علی رقم اینکه در بیشتر مواقع مدت زمان زیادی در روز مراسم ندارند ، اما جهت تکمیل آرشیو عروس وداماد از بیشتر این تجهیزات استفاده می کنند.

   در سالهای اخیر آتلیه های قدیمی جای خود را به مکانهایی با دکور های واقعی و  نزدیک به محیط زندگی داده است . مکانهایی با با مبلمان های شیک و تجهیزات لوکس وحتی لوسترهای زیبا و بزرگ  و محلی شده جهت عکس برداری حرفه ای کودک ، عروس ، تبلیغات  .همه این موارد نشانگر تغییر ذایقه مخاطبان در عرصه عکاسی می باشد.

  همکاران ما در استودیو فیلمبرداری و آتلیه عکاسی آمیتریس با جدیدیترین تجهیزات و بروزترین روشهای دنیا آماده ثبت لحظات خاص شما عزیزان میباشند.با ما تماس بگیرید.

گروه آمیتریس

استودیو و آتلیه عکاسی

گروه آمیتریس در بدو تاسیس با هدف ارائه خدمات عکاسی و فیلمبرداری ایجاد گردید، از این رو با کسب تجربه های ارزنده در رشته های مختلف مرتبط و همچنین افزایش سطح علمی و عملی همکاران خود، قدمهای موفقی را در جهت کسب رضایتمندی مشتریان خود برداشته است.
آدرس ما

تهران - یوسف آباد - نبش کوچه 60 پلاک 438 - ساختمان تابان - طبقه چهارم - واحد 406

88069418(21) 98+ (10 خط)

86051866 ویژه مشتریان تهران

info@amitris-studio.com روابط عمومی

admin@amitris-studio.com پشتیبانی

شنبه - پنج شنبه: 9:00 - 20:00

جمعه : 12:00 - 19:00